استفاده از قاب ها به عنوان يکي از عناصر مهم در ترکيب بندي عکس


تعمير دوربين کانن ، تعمير دوربين ني ، تعمير دوربين سوني ، تعمير دوربين ، نمايندگي تعمير دوربين


 


در سبک هاي عکاسي در فضاي باز , منظره و حيات وحش ؛ استفاده از قاب ها به عنوان يکي از .عناصر ترکيب بندي عکس براي جلب توجه مخاطب ؛ يکي از تکنيک هاي بسيار مهم و کاربردي به شمار مي آيد.


تاکنون موارد بسيار زيادي را در رابطه با نکات فني کار با دوربين هاي عکاسي را بيان نموده ايم . در اينجا به يک عامل مهم در زمينه ترکيب بندي هنري يک عکس اشاره خواهيم داشت .


تعمير دوربين ني


استراتژي تعيين شده از سوي عکاس براي تنظيم کادر و ترکيب بندي يک عکس ؛ در ايجاد يک عکس زيبا و شگفت انگيز ؛ اهميت بسيار زيادي دارد .زماني که از به کارگيري قاب ها در ترکيب بندي عکس صحبت مي شود ؛ هدف ما خريدن تصاوير آماده و قرار دادن سوژه در درون يک قاب به صورت نرم افزاري نيست ؛ بلکه در اينجا قاب بندي را به عنوان يک تکنيک در ترکيب بندي که تاثير مستقيم در جلب نظر و توجه مخاطب به سمت سوي اصلي دارد ؛  مورد اشاره قرار مي دهيم .


 


قاب ها ( کادر ها ) عناصري در پيش زمينه يک عکس هستند سوژه اصلي مورد عکاسي در درون خود جاي مي دهند . با استفاده از اين شيوه ؛ مخاطب در اولين مرتبه نگاه کردن به عکس ؛ سوژه اصلي را در درون يک کادر يا قاب طبيعي مي بيند .


يکي از رايجترين شيوه ها در استفاده از تکنيک قاب بندي ؛ قرار دادن سوژه در مرکز تصوير و قاب پيش زمينه است .


 


 به    عنوان مثال ؛ در تصوير فوق , براي عکاسي از ماه ؛ از ميان شاخ و برگ يک درخت بزرگ براي نگاه کردن به سوژه اصلي استفاده شده است .


يکي ديگر از شيوه هاي رايج در استفاده از قاب ها ؛ کادر بندي با استفاده از نماهاي داخلي ساختمان مي باشد .


تعمير دوربين سوني


 در اين روش ؛ سوژه اصلي در محلي خارج از محيط ساختمان قرار مي گيرد .در آموزش هاي قبلي به اين نکته اشاره نموده ايم که در عکاسي پرتره ؛ چشم انسان به سمت روشن ترين و پر نورترين بخش تصوير کشيده مي شود . 


 


در عکاسي از منظره نيز ؛ نقاط پر نور تصوير موجب جلب توجه چشم مخاطب مي شوند . استفاده از نماهاي داخلي کم نور به عنوان يک قاب براي در بر گرفتن سوژه اصلي در فضاي خارجي ، يک شيوه موثر در استفاده از اين تکنيک خواهد بود .


تعمير دوربين کانن


در صورت عدم وجود هرگونه کادر يا قاب قابل استفاده در ترکيب بندي به صورت طبيعي ؛ قاب ها را به صورت مصنوعي و با کمک خلاقيت خود به وجود بياوريد .


 


 


تعمير دوربين


تعمير دوربين کانن


تعمير دوربين ني


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


رسانه خبري بانک دانش مرکز فرهنگی و هنری شماره 2 شیراز ملوس همیشه در قلبم good مطالبه گر درباره سوال رئیس جمهور محترم دانلود آهنگ جدید ThEy CaLL Me RIRA دفاع ۸ساله